program

Veckans kock: Jaga 

Programmet uppdateras kontinuerligt och anpassas fram till sista stund utifrån coronaläget.

Förmiddag

13:00


Johanna Holmberg



13:30

öppen föreläsningsserie

En japanskt inspirerad

14:00

"Hållbart är underbart"

dag. 

14:30

15:00

Haiku och kalligrafi

Sagor med 

15:30

med Hisayo Oki

Camilla Kulturpedagog

16:00

Bondenära

Bondenära

16:30

Möt närproducenter

17:00

Presentation av 

Indisk kväll 

Gamelan

17:30

Jagas mat

Malin Mendel om 

med Gongbron

18:00

"Mitt indiska liv"

Indonesisk musik o myt

18:30

Möt närproducenter 

Dans av Usha

19:00

Balasundaram

19:30

Om Ayurveda

Karaoke-kväll

20:00

Dr Sangeeta Rasayana

20:30

Orient-inspirerad musik

21:00

Dans och häng

21:30

.

22:00

22;30

23:00

23:30

24:00

Programmet uppdateras kontinuerligt och anpassas fram till sista stund utifrån coronaläget.

F.m.



Lilla Lejon. Glassteater

 Kl 11 -13 Urkrafts





3-5 år. OBS Fredag fm.!

Workshop Afrobeat


13:00

Johanna Holmberg

13:30

Öppen föreläsning

Sagor med 

14:00


Workshop Djembe 

Camilla Kulturpedagog

14:30

västafrikanska trummor

Workshops 

15:00

Urkraft

Barndans afrikansk

15:30

Seniordans afrikansk

16:00

Bondenära

Workshop i

Bondenära

16:30

Marknad och utlämning

Västafrikansk dans

Marknad, utlämning

17:00

Presentation av

Möt närproducenter

Möt närproducenter

17:30

Negistins mat

    Gålö gårdsmejeri

18:00

18:30

19:00

Urkraft workshop

Konsert , Dekula band

19:30

Kizumba

Sex musiker med 

20:00

Kizumba-afrobeat

jublande rytmer

20:30

hett dansgolv

21:00

21:30

22:00

22;30

23:00

23:30

24:00

Veckans kock: José Luis

Programmet uppdateras kontinuerligt och anpassas fram till sista stund utifrån coronaläget.

13:00

Johanna Holmberg

13:30

Öppen föreläsning

14:00

"Hållbart"

14:30

15:00

Tango workshop 1

Sagor med 

15:30

med Gunilla Rydén

Camilla Kulturpedagog

16:00

Bondenära

och Aldo Villanueva

Bondenära 

16:30

Marknad, utlämning

Drinkar och smaker

Kubansk musik

17:00

Presentation av

Konsert med

Tango workshop 2

Marknad, utlämning

17:30

José Luis mat

Trädgårdsensemblen

med Gunilla och Aldo

18:00

Workshop i salsa rueda

18:30

med Alexis Dueñas

19:00

Argentinsk tango. 

Simone Moreno

19:30

Milonga med DJ

med band och

20:00

brasilianska toner.

20:30

Sambadans. Det 

21:00

närmaste Rönninge 

21:30

kommer en karneval.

22:00

22;30

23:00

23:30

24:00

Veckans kock: Jhoset

Programmet uppdateras kontinuerligt och anpassas fram till sista stund utifrån coronaläget.

13:00

13:30

14:00

14:30

15:00

15:30

Camilla

16:00

Bondenära

Politiker om riktning

Bondenära 

16:30

Om 

om små och stora

Musik Kulturskolan

17:00

Presentation av

Regenerativ odling

hållbara beslut. Möten

17:30

Jhosets mat

Workshop Flamenco

på och utanför scen.

18:00

18:30

19:00

Konsert  

Tema Dryck

Allsång med 

19:30

Schaffer och Boding

Naturvin och cider

Rickard Broberg mfl

20:00

Avslut och prisutdelning

20:30

21:00

21:30

Efterhäng

22:00

Dans och häng

22;30

23:00

23:30

24:00